"Look" pudełka od płyty jest całkiem spoko. Na wierzchu są podstawowe informacje. Na dole natomiast dokładniejsze opisy technologi i zdjęcie płyty z opisami.
W środku znajduje się płyta ze sterami, 2 kable SATA,instrukcja i zaślepka której tu nie widać bo została już wykorzystana przy montażu. Nie ma tu też kartonika który oddzielał płytę od wyposażenia dodatkowego bo został wyrzucony . Płyta była spakowana w folię anty-statyczną i miała gąbkę zabezpieczającą pod spodem.
Ok to teraz przejdzmy do strony technicznej. Płyty pozbawiona jest nowego interfejsu usb 3.0. Dla mnie to akurat jest wadą bo jestem zmuszony kupić kontroler usb 3.0 z wewnętrznym interfejsem SATA III którego również jest pozbawiona płyta(brak SATA III nie jest tak uciążliwy XD). Jej kolejną wadą jest maksymalne TDP jakim jest 95w. Nie posiada radiatorów na sekcję chłodzenia (ale za tak okazyjną cenę nie mogę w końcu oczekiwać cudów). Nie spodobać może się też trochę okrojona dzwiękówka(3 wejscia i wyjscia). Dobra koniec narzekania. Jej OGROMNĄ(chyba najważniejszą) zaletą jest WIELOWĄTKOWA kompatybilność ze starymi CPU i ram DDR2 oraz z nowoczesnymi CPU am3 i am3+ i DDR3. Z tymi ostatnimi socketami trzeba uważać co się kupuje(procesor). TDP max to tutaj 95w ale nie jest problemem znalezć Phenoma II z TDP 95w.Karta dzwiękowa 5.1 i Gigabit LAN.Płytę wyposażono w chipset NVIDIA 630a i GPU GeForce 7025
Warto też zwrócić uwagę na podatność na OC. Zakładka w BIOSIE "OC Tweaker" zawiera wszystkie przydatne funkcje do OC. Płytka ma funkcję odblokowywania dodatkowych rdzeni procesora czyli UCC. Działa to tylko w przypadku Athlonów II i Phenomów II i Sempronów. Dla starszych procesorów przygotowano coś innego. AM2 Boost. Po odblokowaniu tej opcji płyta sama podkręca procesor i pamięci dając 10-12,5% kopa. ASrock przygotował technologie Xfast555. W jej skład wchodzi XfastLan, XfastRAM, i XfastUsb. Xfastlan przyśpiesza Łącze o 5 razy(!!! lol) co nie jest prawdą. Dzięki temu możemy jedynie zwiększyć priorytety dla poszczególnych programów i gier. XfastRam ma tworzyć wirtualny dysk z niewykorzystanej pamięci ram i przyśpieszać np. uruchamianie programów lub surfowanie po necie (przełączanie kart). Tego nie testowałem ponieważ mam tylko 2 gb RAM-u, jak będę miał więcej to spróbuje. Pozwala również na używanie więcej niż 4gb RAMu w środowisku 32 bitowym(Anchievment Unlocked: use 32gb RAM in 32 bit os XD). Wygląda całkiem obiecująco z tego co widać na prezentacji tej technologi. Xfastusb zwiększa transfery na usb. Technologia Obsługuje usb 2.0 i 3.0.
Podsumowując: Płyta główna ASrock N68C-GS FX to idealne rozwiązanie dla tych, którzy mają stary komputer z platformą AMD. Tacy "personi" mogą stopniowo uskładać całkowicie nowy komputer! Potem tacy ludzie mogą kupić bardziej "grową" płytę główną np. z chłodzoną sekcją zasilania. Gdyby wyeliminować wszystkie jej wady to dałbym za nią nawet ponad 300zł.
zalety:
+technologie ASrocka
+obsługa am2/am2+ i am3/am3+
+obsługa DDR2 i DDR3
+nowy, lepszy, solidniejszy ASrock nie ten z przed paru lat
+cena (dałem 200 zł)
wady:
-brak usb 3.0 i sata III
-TDP max 95w
-brak chłodzenia sekcji zasilania procesora
-trochę przereklamowane Xfast555 ale wg. tylko trochę bo Xfast ram zapowiada się obiecująco
-okrojona karta dzwiekowa (3 wejscia i wyjscia)
a tu pare foto
Autor postu otrzymał pochwałę